Кондиціювання

Кондиціювання повітря — це забезпечення автоматичної підтримки в закритих приміщеннях окремих або всіх параметрів повітря, включаючи температуру, відносну вологість, чистоту, швидкість руху, з метою досягнення якомога більш оптимальних метеорологічних умов.

Більшу частину свого життя людина проводить в замкнутому просторі, будь то перебуваючи вдома або на роботі. Основним його місцеперебуванням зазвичай є кімната, кабінет, цех … Компанія «CabexLine» подбає про мікроклімат в Вашому домі, підприємстві, змонтуємо, встановимо, підключимо, проведемо пусконалагоджувальні роботи, і врахуємо всі Ваші побажання при монтажі систем кондиціювання.

Типи систем кондиціювання

Якщо говорити про типи систем кондиціювання, то тут спостерігається велика різноманітність, так як існують і пристрої для квартири, і прилади для адміністративних будівель, і агрегати для промислових приміщень, а також виробників величезна кількість в чому компанія «CabexLine» допоможе підібрати необхідне обладнання економічно і технічно вигідне.

Автоматизація систем кондиціювання повітря в даному випадку досягається використанням додаткового обладнання.

Вони можуть бути виконані у вигляді моноблока або двокомпонентного пристрою — спліт-системи. Перші мають в одному корпусі всі елементи, що забезпечують рух фреону по холодильному контуру. У друге більш гучні деталі винесені в зовнішній блок, що розміщується на вулиці, а у внутрішньому (кімнатному) залишаються фільтри, вентилятор, випарний радіатор, іноді плата управління і інші негаласливні деталі.

Пристрій будь-якої ВКВ, що працює на фреоні, передбачає наявність таких важливих елементів, як:

  • компресор, який здійснює стиснення і всмоктування холодоагенту;
  • теплообмінники випарного і конденсаторного типу, через які передається теплова енергія від фреону до навколишнього середовища;
  • вентилятори, що забезпечують обдув теплообмінників;
  • фільтри механічної очистки + нерідко фільтри тонкого очищення;
  • плата управління, що відповідає за роботу всієї електроніки;
  • регулятор потоку (ТРВ або капілярна трубка) для дозованої подачі рідкого холодоагенту з конденсатора у випарник;
  • 4-ходовий клапан у «теплих» кондиціонерів, що перенаправляє холодоагент в іншу сторону.
  • Пристрій системи кондиціювання повітря промислового типу набагато складніше. У тому ж чиллере може бути кілька рядів вентиляторів або певна кількість триходових клапанів, що змінюють напрямок руху води у чилера з водяним охолодженням конденсатора.

    Практично у всіх ВКВ принципова схема циклу ідентична.

    Побутові кондиціонери

    Як вже говорилося, існують системи кондиціювання повітря для житлових приміщень — це побутові спліт-системи, і промислові — для забезпечення потреб виробництва або інших промислових і технологічних об’єктів. Є так звані напівпромислові або комерційні системи, які монтують в офісах, магазинах, адміністративних приміщеннях і на інших громадських об’єктах.

    До систем кондиціювання для квартири можна віднести настінні, напольно-стельові, касетні, канальні і колонні спліт-системи, а також віконні і мобільні моноблоки, які відрізняються по конструкції внутрішнього блоку. Вони ж часто застосовуються в якості напівпромислових пристроїв, але тільки зі збільшеним потужносним діапазоном. Найпопулярнішим побутовим пристроєм для охолодження є настінний спліт, але його потужний потенціал обмежений, тому що у користувачів побутових приладів немає потреби в сильному струмені охолодженого повітря.

    У спліт-систем компресор знаходиться в зовнішньому блоці, тому робота таких приладів абсолютно безшумно. Якщо внутрішніх блоків, з’єднаних із зовнішнім електричними дротами і фреонової трасою, кілька, то мова вже йде про мульти-спліт системі кондиціювання повітря. До зовнішнього модулю можна приєднати від 2 до 9 внутрішніх.

    Мульти спліт-системи

    Система мульти спліт відмінна від простого спліта способом підключення блоків. Справа в тому, що мульти система дозволяє одночасно підключати кілька внутрішніх блоків. Найчастіше МСС встановлюють в тому, випадку, якщо з технічних причин неможливо поставити відразу декілька простих спліт систем. Також вона використовується для того, щоб запобігти появі будь — яких пошкоджень на фасаді будівлі в разі установки кілька зовнішніх блоків.

    Деякі люди з якихось причин вважають, що МСС коштує набагато дешевше, ніж кілька простих сплитов. Однак, в зовнішньому блоці МСС встановлена ​​дорога сучасна автоматика, яка впливає на його вартість і збільшує її в кілька разів, на відміну від простого устаткування. Зростає і вартість її установки, так як збільшується кількість матеріалу на комунікації і подачу фреону. Відповідно, МСС коштує значно дорожче.

    Мультизональні VRV і VRF-системи кондиціювання

    Існують багатозональні системи, які працюють тільки з одним типом кімнатних блоків — наприклад, настінним, тобто всі внутрішні модулі повинні бути виключно одного типу. Але сучасні виробники випускають мульти-спліт системи кондиціювання з можливістю підключення різнотипних внутрішніх блоків до одного зовнішнього, при цьому для будинків, що мають велику кількість приміщень з різним тепловим навантаженням вже не перший рік створюються багатозональні системи із змінною витратою хладагента. У них один зовнішній агрегат здатний забезпечувати десятки внутрішніх.

    Як правило, у простих мульти-спліт систем зовнішні і внутрішні блоки з’єднуються лінійно, тобто на кожен кімнатний модуль потрібна окрема траса. У багатозональних від зовнішнього блоку відходить лише одна пара трубок, яка потім розгалужується за древовидним принципом за допомогою рефнетов.

    Рефнет має різні розміри перетину. При поєднанні з трубою його обрізають по лінії відповідного діаметру.

    Багатозональні пристрої зі змінною витратою хладагента мають ще одну назву — VRV-системи кондиціювання або VRF. Їх переваги очевидні:

    • довжина єдиної системи трубопроводу доходить до 100 м і навіть більше, перепади висот між блоками — до 50 м, що дозволяє розміщувати зовнішній модуль в будь-якому зручному місці;
    • кількість внутрішніх блоків, що з’єднуються з одним зовнішнім, доходить до декількох десятків, при цьому продуктивність останнього може бути на 30% менше сумарної продуктивності перших;
    • управління може здійснюватися як з індивідуальних пультів ДУ, так і з центрального стаціонарного пульта або комп’ютера — спеціальне програмне забезпечення дає можливість об’єднати комп’ютерну мережу з кондиціонерною мережею і управляти кожним кондиціонером з персонального комп’ютера в різних зонах будівлі.

    Різниці між поняттями VRF-системи кондиціювання і VRV практично немає. Просто різні виробники наділяють різними технічними можливостями, що випускають техніку (довжина траси, можливість рекуперації і т.д.)

    Варто пам’ятати, що робота всіх блоків в різних режимах (охолодження і тепло) можлива тільки при трьохтрубній системі з’єднання. Двотрубна VRF-система кондиціювання здатна забезпечити різні задані параметри повітря, але тільки в одному режимі.

    Система чиллер фанкойл

    Система чиллер фанкойл складається з трьох ключових елементів: чилера з фанкойлом, з’єднаних один з одним за допомогою водопровідних труб, а також насосної станції, яка забезпечує циркуляцію по ним рідини.

    Чиллер фактично являє собою звичайний кондиціонер, проте функціонує він за рахунок пропуску через випарник води (або незамерзаючої рідини), а не газоподібної речовини.

    Дахові кондиціонери

    Даховий кондиціонер зазвичай застосовують для кондиціювання і вентиляції великих приміщень: торговельних і спортивних комплексів, концертних залів, театрів, багатозальних кінотеатрів, конференц-залів, кафе, вокзалів, аеропортів, в загальному, великих одноповерхових відкритих приміщень з спільним дахом.

    Роботу дахових кондиціонерів можна розбити на кілька етапів. Спочатку через забірну решітку руфтопів попадає свіже повітря з вулиці. Рециркуляційне повітря з приміщення за системою повітроводів поступає в камеру змішувача руфтопів, де змішується зі свіжим повітрям. Необхідне співвідношення рециркуляційного і свіжого повітря забезпечується зміною положення заслінок. Дахові кондиціонери малої потужністю не обладнуються змішувальною камерою з заслінками. Тому в них змішання відбувається в підвідному повітроводі. Після змішування повітря проходить через фільтр дахового кондиціонера і подається до випарника або конденсатору, де він відповідно охолоджується або нагрівається в залежності від вставленого режиму роботи. У руфтопів, не обладнаних тепловим насосом, можливо тільки охолодження. Для додаткового підігріву повітря дахові кондиціонери забезпечуються електричним або водяним нагрівачем (в деяких випадках газовим). Прогріте чи дуже охолоджене до необхідної температури повітря подається відцентровим вентилятором дахового кондиціонера в систему розподільних повітропроводів. Використаний для охолодження конденсатора повітря забирається з атмосфери входять в конструкцію руфтопів спеціальним вентилятором, а потім викидається назад на вулицю.

    Прецизійні кондиціонери

    Прецизійні кондиціонери — це особливий вид спліт систем, за допомогою яких можна домогтися точних параметрів мікроклімату в приміщенні, що обслуговується. Власне це зрозуміло навіть з назви: адже англійське слово «precision» в одному з варіантів перекладу на українську означає «точний».

    При цьому до регульованих параметрім відноситься не тільки температура, але і рівень вологості повітря і навіть інтенсивність повітрообміну в приміщенні.

    Така кліматична установка черпає холодне повітря із-за меж приміщення (з вулиці) і, обробивши приточну середу, подає її в приміщення. При цьому під час «обробки» припливне повітря отримує потрібну температуру, вологість і швидкість руху.

    В результаті кондиціонери прецизійного типу є своєрідним гібридом кліматичної установки і системи приточної вентиляції приміщення.

    Причому, паркан «вуличного» повітря допомагає скоротити енергоспоживання установки, особливо в зимовий період, коли температура зовнішнього середовища може впасти до — 50 градусів цельсія. Адже в зимовий період повітря не потрібно додатково охолоджувати, його доведеться «підігріти», використовуючи рекуператор.

    Центральні кондиціонери

    Центральні кондиціонери дозволяють забезпечити централізовану подачу охолодженого повітря, забезпечити прийнятний мікроклімат на великій площі. Їх обслуговування значно дешевше і простіше, ніж регулярне ТО побутових спліт-систем, яких на фасаді будівлі може бути встановлено більше 30 одиниць

    Функціональні можливості потужного центрального блоку перевершують робочі параметри звичайних кондиціонерів. Застосування системи вентиляції в теплообміні накладає додаткові вимоги і збільшує фінансові вкладення на етапі проектування і будівництва. Однак центральні кондиціонери залишаються надійними, відмовостійкими і невибагливими агрегатами, здатними служити протягом довгих років.

    Лікарні, офіси і громадські заклади не завжди можуть встановити кондиціонери всередині приміщень, оскільки поява додаткового шуму може дратувати колектив, заважати хворим. Центральне кондиціювання може бути встановлено в віддалених від основних робочих зон місцях, включаючи дах, відкриті віддалені площадки.

    Центральне кондиціювання відноситься до неавтономним видам забезпечення температурного режиму всередині приміщення. Вони вимагають підключення холодного водопостачання, електричних мереж, підведенням контуру опалення або гарячої води (іншого теплоносія), повітряних комунікацій та інженерних систем для відведення рідин.

    На відміну від побутових установок, центральні блоки здатні працювати над великим внутрішнім об’ємом приміщення, аж до декількох тисяч квадратних метрів. Саме такі установки покликані обслуговувати стадіони, торгові центри, театри і кінотеатри.

    Центральне кондиціювання дозволяє виконувати:

    • очищення повітря;
    • осушення;
    • зволоження;
    • ефективне змішування свіжого повітря з повітрям приміщення;
    • нагрів;
    • охолодження;
    • регулювання подачі обсягу зовнішнього повітря.

    Типовий вважається модульна структура, що складається з декількох секцій. У зв’язку з цим, виникають вимоги в проведенні складних робіт з монтажу систем вентиляції, прокладання магістралей та інженерних систем (трубопроводів, повітропроводів, електричних мереж).

    Існують прямоточні кондиціонери (обробні лише зовнішнє повітря) і кондиціонери з рециркуляцією (досягається ефект рециркуляції внутрішнього і зовнішнього повітря). Кондиціонери з рециркуляцією — більш економічні, оскільки частина обсягу повітря повторно після підмішування зовнішнього обсягу використовується, при цьому зменшуються витрати на підігрів або охолодження газів.

    Існують також камери з теплоутилізації — це спеціальні теплообмінники, які дозволяють уникнути втрати тепла без змішування зовнішнього і внутрішнього повітря.

    Компресорно-конденсаторні блоки

    Застосовуються дані комплекси на промислових підприємствах, в магазинах і інших об’єктах, де немає необхідності підтримувати температурний режим з високою точністю. Ці компресори використовують, якщо необхідно подавати свіже і холодне повітря в кілька приміщень. Тут відсутня можливість регулювання клімату в кожній з кімнат.

    Крім застосування на малих об’єктах, ці моделі відмінно себе показують і на великих. Але для цього слід застосувати кілька систем вентиляції середньої продуктивності.

    Сьогодні багато компаній-виробників представляють такі моделі. Сучасні кліматичні системи тепер мають високу стабільність і якість. Існують різні технічні рішення для самих різних галузей. Представлені моделі для будь-яких температур, вентиляційних комплексів.

    Застосування і принцип роботи компресорно-конденсаторного блоку дозволяє відкрити нові можливості в питаннях вентиляції, охолодження або ж опалення. Це відмінне і недороге рішення для підтримки комфортних температур в готелях, ресторанах і супермаркетах, на промислових об’єктах самих різних галузей.

    Закрыть меню