Проектування опалення

Компанії «CabexLine» виконує проектування систем опалення для, заміських будинків, квартир, офісів, ресторанів та інших об’єктів.

Розробляється проект опалення за технічним завданням замовника.

Передбачаються в проекті джерела теплопостачання, автоматизація теплового пункту, принцип системи опалення та теплопостачання відповідно до затвердженого технічного завдання на проект.

У проект також може бути передбачена можливість дистанційного керування кліматом по окремих приміщеннях.

proektirovanie vodosnabzheniya

Етапи проектування

  • Розробку ескізного проекту.
  • Розробку техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) створення опалювальної системи, що складається з технічного завдання і комерційної пропозиції.
  •  Розробку монтажних схем.
  • Розробку проектної документації на систему опалення, тобто проекту системи опалення.

Види схем опалення

  • Однотрубна.
  • Двотрубна.
starvnenie_sistem11

Однотрубна система

З двох перерахованих це найдешевша система. Представляє вона собою кільце, в якому розміщуються в послідовному порядку радіатори опалення. Теплоносій рухається від радіатора до радіатора, поки не пройде всі і не повернеться в котел. Дуже просто.

Здавалося б, така схема повинна бути оптимальною, адже саме простота і економічність часто є основними факторами, що впливають на вибір.

Але не все так просто, як здається на перший погляд. Судіть самі. Теплоносій, розігрітий до певної температури (зазвичай це +75 С), рухається до першого опалювального приладу. Йому він віддає певну кількість тепла, остигаючи при цьому на кілька градусів.

У другому радіаторі ще не зрозуміло, що теплоносій охолов. А ось вже в четвертому чи п’ятому це буде помітно.

Дійшовши до останнього радіатора, теплоносій буде мати температуру приблизно +45 С. А такою температурою приміщення не прогріти.

Що робити?

Виходів два:

  1. Збільшуємо кількість останніх секцій радіаторів, тим самим підвищуємо площу тепловіддачі.
  2. Збільшуємо температуру опалювального котла. А це зайві витрати палива.

Обидва варіанти гарні, тільки на жаль, не в бік зменшення витрат, а навпаки — у бік підвищення. І тут потрібно вибирати, що для Вас краще.

Є ще один варіант. Це примусова циркуляція. Що це?

Це коли в системі опалення присутній агрегат (насос), що створює невеликий тиск всередині системи. Тиск забезпечує рівномірний розподіл по всьому радіатору. До того ж гаряча вода рухається по системі з невеликою швидкістю, а це впливає на інертність системи, що дає швидкий нагрів.

Цей варіант ефективний двох попередніх, але встановлений циркуляційний насос в систему працює від мережі. У чому ж незручність?

  • Він споживає трохи електроенергії, але це додаткові витрати.
  • Якщо немає електрики, то немає і тиску всередині опалення. А взимку як ви знаєте відключення електроенергії — справа нерідка.
starvnenie_sistem22

Двотрубна система

Вона краще першої. Така схема працює набагато ефективніше, тому як до кожного радіатора підводиться своя окрема труба. А ось зворотний контур у них один.

В цілому ця система не складна. Тільки треба вибрати, як вода буде подаватися до радіаторів — по променевій або колекторній схемі.

У першому випадку труба подачі піднімається вгору під стелю в горищне приміщення, де від неї до кожної труби відводиться своя індивідуальна труба. Виходить своєрідний контур, схожий на сонце, де в центрі — труба від котла, а в сторони розходяться промені труб на радіатори. Звідси і її назва — променева.

Колекторна схема вважається більш сучасною. На горищі встановлюють спеціальний прилад, який носить назву колектора. Він складається з конструкції труб, через які відбувається розподіл теплоносія по всій системі. Тут же встановлена запірна арматура, що відсікає кожен контур.

Це робить зручним експлуатацію системи, а також спрощує процес ремонту, якщо він необхідний. Так, можна відремонтувати не тільки окремий підвідний в приміщення контур, але навіть окремий радіатор.

За всіма параметрами колекторна схема перевершує інші. Але у двотрубної системи, а тим більше колекторної, є один суттєвий недолік. Це велика кількість матеріалу, що використовується для зведення даної схеми. Сюди входять труба, запірна арматура, контролюючі та регулюючі прилади і датчики. Тому розщедритися тут доведеться. Але якщо ви хочете, щоб у вашому домі завжди було тепло у всіх кімнатах, то саме така схема допоможе вам це зробити.

Odnotrubnaya_sistema_otopleniya_tipi_i_shemi_razvodok_nizhnyaya-_verhnyaya-_poryadok_montazha_v_chastnom_dome_18

Одноконтурні системи з природною циркуляцією

Чи можна встановлювати в двотрубну систему опалення циркуляційний насос? Наскільки це актуально? Великої необхідності в цьому немає, тому що двотрубна система з природною циркуляцією працює ефективно. Так що зайві витрати ні до чого.

Приклади ПРОЕКТІВ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ

po1

Приклад 1. Проект системи опалення з підключенням радіаторів по двотрубній схемі

В котельні знаходиться котел (червоний прямокутник). Причому, відразу варто обмовитися: якщо котел настінний, то встановлювати його в котельні не обов’язково, встановлювання його допускається і в кухні, і в передпокої. Але при проектуванні потрібно пам’ятати про витяжну трубу.

Отже, повертаємося до системи опалення.

Радіатори, як і належить, під вікнами; на схемі радіатори фіолетовим кольором.

Щоб не тягнути труби по периметру всього будинку, трубопровід спроектований двома петлями.

Подає труба відзначена червоним, обратка — синім. Чорні точки на подачі і на звороті — це запірна арматура (радіаторні крани, термоголовки і т. п.). Запірну арматуру потрібно ставити обов’язково — на випадок, якщо радіатор з якої-небудь причини вийде з ладу, і його потрібно буде від’єднати від системи для заміни або ремонту без зупинки всієї системи.

Крім запірних вентилів на кожному радіаторі, такі ж вентилі стоять на подачі для кожного крила, відразу після котла.

Для чого тут ставиться запірна арматура? Як видно по схемі, довжина петель системи неоднакова: «крило», що йде від котла вгору (якщо дивитися по схемі), коротше того, яке йде вниз. А значить, опір більш короткого трубопроводу буде менше. Тому теплоносій може більше йти коротшим крила, тоді довший «крило» буде холодніше. За рахунок кранів на трубі, що подає ми зможемо відрегулювати рівномірність подачі теплоносія.

Такі ж крани ставляться і на звороті обох петель — перед котлом.

po2

Приклад 2. Проект системи опалення з підключенням радіаторів по однотрубній схемі

На схемі нижче зображений той же самий проект будинку, але система опалення однотрубна.

В принципі, вимоги тут ті ж самі (запірна арматура на кожному радіаторі, на подачі і на звороті).

Єдина відмінність — труба йде по всьому периметру будинку, а не окремими контурами, як в прикладі з двотрубною системою. Крім того, потрібно пам’ятати, що при однотрубній системі під радіаторами повинна ставитися труба меншого діаметра (на схемі такі ділянки під радіаторами відзначені точками). Це потрібно для рівномірного нагрівання радіаторів.

po3

Приклад 3. Проект системи опалення з підключенням радіаторів по колекторній схемі

Зелені прямокутники — це колекторні шафи, до яких йде загальна подає труба від котла. А вже від колекторів розходяться подають і зворотні трубопроводи до радіаторів в приміщеннях. Загальна відведення та труби більшого діаметру, ніж труби, що йдуть від колекторів до радіаторів.

У чому переваги такої схеми підключення?

Завдяки колекторам, можна регулювати температуру в кожному радіаторі окремо. Мінус такої системи в тому, що її добре монтувати, коли будинок новий, ще будується — в якому ще немає підлоги (адже «промені», як правило, «ховаються» під підлогу).

Друга проблема — знайти підходяще місце для розміщення колекторних шаф.

Ось, власне, і всі приклади. Вони тут лише для того, щоб нагадати, що з будь-якої ситуації є кілька виходів. І якщо вас в розрахунках не влаштовують результати, то на стадії проектування можна вносити корективи на свій розсуд.

Закрыть меню